Další stezka v korunách stromů, tentokrát na Čantoryji

Na Čantoryji, kromě naučné stezky, má vzniknout mezi jinými i venkovní posilovna, místo určené ke grilování a také restaurace. Hlavní atrakcí má být naučná stezka a vyhlídková věž.

Další stezka v korunách stromů, tentokrát na Čantoryji

Spolek, který patří k městu Ustroň, připravil projekt, který chystá stavbu Stezky v korunách stromů. Cílem této stavby je umožnit turistům této trasy edukační vzdělání, které bude zabudováno po celé délce stezky. Součástí bude i vyhlídková věž, výtah pro osoby s omezením pohybu a také plochy a místa určená jak ke vzdělávání tak k odpočinku - informuje spolek Lankovka Čantorie v Ustroni.

Stezka v oblacích i venkovní posilovna

Na Čantoryji, kromě naučné stezky, má vzniknout mezi jinými i venkovní posilovna, místo určené ke grilování a také restaurace. Hlavní atrakcí má být naučná stezka a vyhlídková věž.

V úterý na magistrátě města Ustroň proběhlo setkání všech investorů. Plán stezky představil Wojciech Stasica, vedoucí rady firmy Techmaster sp. z o. o z města Žyvěc. Tato firma si vzala na starost vstupní projekt a analýzu přípravy náměstí.

Za pět let v korunách stromů

Proces realizace může trvat až pět let. První dva roky jde o všechna stavební povolení a dotažení projektu do konce. Další tři roky jsou určené k samotné stavbě. Ikdyž se může stát, že stavba bude dokončena už v prvních 24 měsících - informoval Wojciech Stasica.

Stavba nám umožní obdivovat krásy přírody z plošiny, která bude umístěna na železných sloupech v rozmezí 9 až 20 m od země. Věž má mít až 40 m.

Z vyhlídkové věže a celé trasy bude k dispozici výhled na okolní vrcholky Beskyd, a také na celé město Ustroň. Součástí celé stezky budou místa určená ke vzdělávání, různé tématické plochy, které jsou spojené s konkrétním umístěním celé turistické atrakce.

Galerie Další stezka v korunách stromů, tentokrát na Čantoryji

Další stezka v korunách stromů, tentokrát na Čantoryji
Další stezka v korunách stromů, tentokrát na Čantoryji
Líbil se Ti článek?
Sdílej ho přátelům