Aplikace Záchranka - aplikace, kterou by měl mít každý v mobilu

Cesty osudu jsou nevyzpytatelné a někdy nás bohužel přivedou do situace, ve které jde o život. Takovým situacím se sice nevyhneme, můžeme se na ně ale připravit a tím zmírnit jejich následky. 

Aplikace Záchranka

Cesty osudu jsou nevyzpytatelné a někdy nás bohužel přivedou do situace, ve které jde o život. Takovým situacím se sice nevyhneme, můžeme se na ně ale připravit a tím zmírnit jejich následky.

Hazardovat s životem se slovy: "mi se to nemůže stát" nemá smysl. Jedním ze způsobu, jak být na eventuální problémy připraven, je mít v mobilním telefonu nainstalovanou aplikaci Záchranka, která dokáže proces záchrany urychlit v některých případech až o desítky minut. A právě ty mohou být v mnoha situacích zcela rozhodující.

Přečtěte si o aplikace Záchranka více zde. Kdo za ní stojí? S jakými problémy se potýkala?

Lokalizace volajícího

Lokalizace (zjištění polohy) volajícího může být jedním z největších oříšků při příjmu tísňového volání, zejména při pohybu v neznámém terénu, na silnicích, v horách, na odlehlých místech a podobně. V případě potřeby přivolání záchranné služby může následkem toho dojít ke zpoždění při poskytnutí pomoci.

Tyto problémy řeší unikátní aplikace pro „chytré“ mobilní telefony s příznačným názvem ZÁCHRANKA, která je k dispozici zdarma a je podporována a doporučena záchrannými službami na celém území ČR, v Rakousku, Maďarsku a Horskou službou na Slovensku.

Aplikace Záchranka pošle záchranářům vaší polohu

Aplikace Záchranka je přímo napojena na systémy záchranných služeb v celé ČR. Po stisknutí nouzového tlačítka vytáčí číslo 155 a zároveň odesílá záchranářům nouzovou zprávu s vaší polohou a dalšími informacemi. Pokud se nacházíte na horách, aplikace Záchranka to podle GPS signálu sama rozezná a odešle nouzovou zprávu i horské službě v dané oblasti, obdobně v blízkosti vodních ploch automaticky alarmuje i Vodní záchrannou službu.

Aplikace Záchranka je plně kompatibilní se všemi ostatními způsoby lokalizace mobilních telefonů při tísňovém volání.

Aplikace Záchranka pomáhá

Zvlášť v poslední době se objevuje stále více případů turistů bez zkušeností, nevhodně oblečených, kteří často sejdou z cesty. Neumí použít mapy v mobilním telefonu ani jinak určit svou polohu. 

Záchranka je ve Vašem mobilním telefonu vždy připravena pro rychlé kontaktování zdravotnické záchranné služby nebo horské služby stiskem jediného tlačítka. Navíc má řadu dalších chytrých funkcí a propojení, která Vám v nouzi pomohou.

Nově i videohovory 

Aplikace, která využívá smartphony k přivolání zdravotnické pomoci, se rozšiřuje o videohovory. Díky nim přenese dění z místa nehody až k očím záchranářů. Funkce přitom nijak nenarušuje tradiční způsob komunikace skrze aplikaci či linku 155. Aktivovat videohovor může pouze operátor linky (podle závažnosti situace).

Jak aplikaci použít 

1) Otevřete aplikaci
2) Přidržte palec tři vteřiny na symbolu červeného tlačítka (alarm můžete do 5ti vteřin zrušit)
3) Po uplynutí ochranného intervalu se odešle nouzová zpráva záchranářům včetně vaší polohy. Zároveň dojde k vytočení 155

Kde aplikaci stáhnout?

https://www.zachrankaapp.cz

Líbil se Ti článek?
Sdílej ho přátelům
Radim Stehlík
Autor: Radim Stehlík Beskydy nejsou jen Lysá hora a Pustevny. Objevuji Beskydy.