facebook
Sledujte nás na:

Další stezka v korunách stromů, tentokrát na Čantoryji

Na Čantoryji, kromě naučné stezky, má vzniknout mezi jinými i venkovní posilovna, místo určené ke grilování a také restaurace. Hlavní atrakcí má být naučná stezka a vyhlídková věž.

Další stezka v korunách stromů, tentokrát na Čantoryji
  • MameRadiBeskydy.cz
  • 14.11.2018
  • 8654

Spolek, který patří k městu Ustroň, připravil projekt, který chystá stavbu Stezky v korunách stromů. Cílem této stavby je umožnit turistům této trasy edukační vzdělání, které bude zabudováno po celé délce stezky. Součástí bude i vyhlídková věž, výtah pro osoby s omezením pohybu a také plochy a místa určená jak ke vzdělávání tak k odpočinku - informuje spolek Lankovka Čantorie v Ustroni.

Stezka v oblacích i venkovní posilovna

Na Čantoryji, kromě naučné stezky, má vzniknout mezi jinými i venkovní posilovna, místo určené ke grilování a také restaurace. Hlavní atrakcí má být naučná stezka a vyhlídková věž.

V úterý na magistrátě města Ustroň proběhlo setkání všech investorů. Plán stezky představil Wojciech Stasica, vedoucí rady firmy Techmaster sp. z o. o z města Žyvěc. Tato firma si vzala na starost vstupní projekt a analýzu přípravy náměstí.

Za pět v korunách stromů

Proces realizace může trvat až pět let. První dva roky jde o všechna stavební povolení a dotažení projektu do konce. Další tři roky jsou určené k samotné stavbě. Ikdyž se může stát, že stavba bude dokončena už v prvních 24 měsících - informoval Wojciech Stasica.

Stavba nám umožní obdivovat krásy přírody z plošiny, která bude umístěna na železných sloupech v rozmezí 9 až 20 m od země. Věž má mít až 40 m.

Z vyhlídkové věže a celé trasy bude k dispozici výhled na okolní vrcholky Beskyd, a také na celé město Ustroň. Součástí celé stezky budou místa určená ke vzdělávání, různé tématické plochy, které jsou spojené s konkrétním umístěním celé turistické atrakce.

Galerie: Další stezka v korunách stromů, tentokrát na Čantoryji

Další stezka v korunách stromů, tentokrát na ČantoryjiDalší stezka v korunách stromů, tentokrát na Čantoryji
Líbil se Ti článek?
Sdílej ho přátelům

Komentáře Další stezka v korunách stromů, tentokrát na Čantoryji

radim napsal dne 14.11.2018 20:22:49 #39

dobry den kdy to bude otevřené nebo už to je děkuji

Dement napsal dne 15.11.2018 09:46:33 #40

Precti si ten clanek a nebudes se muset dementne ptat.

Božena napsal dne 17.11.2018 16:13:50 #41

Na vrcholku Velké Čantoryje už jedna velká a docela zánovní a festovní rozhledna stojí. Z polské strany tam vede lanovka. Jediné, co tam chybí je dobrá restaurace, protože ten bufet, který tam je teď otevřený místo původní krásné útulny, je fakt ubohost sama. Projekt mi přijde nabubřelý. Nechme proboha přírodu přírodou!!!

Věra napsal dne 18.11.2018 20:08:25 #42

...plně se s tímto názorem ztotožňuji

4 komentáře