Bude lanovka na Pustevny kabinková?

Stávájící dvousedačkovou lanovku zřejmě dříve nebo později vystřídá lanovka kabinková. Přijdou tak turisté o jistou romantiku? Nebo upřednostní komfort?

Bude lanovka na Pustevny kabinková?

Společnost provozující lanovku na Pustevny usiluje o dotaci na modernizaci lanové dráhy. 

Nejstarší lanová dráha v Evropě

Tato lanová dráha je vlastně nejstarší na světě a i tato modernizovaná má 31 let. Čili nevyhovuje parametrům moderní přepravy a nedostačuje ani kapacitně,“ říká  vedoucí lanovky a Ski areálu Pustevny Petra Chrostka

Lanová dráha Pustevny

Současná sedačková lanovka na Pustevny má kapacitu až 900 lidí za hodinu. Moderní kabinová dráha by ji mohla podstatně zvýšit.

„Navíc se nahoře bude stavět nová stezka v korunách stromů a dá se říct, že počet návštěvníků se může až zdvojnásobit, takže nejlíp se jeví ta kabinová dráha,“ doplňuje Petr Chrostek.

Cena nové lanovky by se měla pohybovat kolem 150 milionů korun.

Co na to lidé?

Pan Oldřich, který lanovku obsluhuje, má jasno. „Když přijde léto a školní výlety, tak se to tady nezastaví. Proto bychom chtěli kabinkovou, ať nám na ty lidi neprší,“ říká rozhodně.

Podle pana Marka z Frýdku-Místku by kabinová lanovka byla sice komfortnější, ale už ne tak romantická.

"Nám to vyhovuje tak jak to je. Jede to pěkně pomalu, člověk se může kochat přírodou," přemítá důchodce 

Co na to my? 

Všechno je to byznys. Pustevny jsou již dnes maximálně přetížené. Polovina lidí vystoupá pohodlně lanovkou, druhá polovina si vyjede autem od Rožnova až na parkoviště. Dále na Pustevnách vznikne stezka v korunách stromů což způsobí ještě větší nával návštěvníků. 

Kabinkovou lanovou ano nebo ne? Ne ... hory přece nejsou o pohodlí a komfortu a vyvezení ctěného zadečku ... chceš-li jít na hory buď s nimi v kontaktu

Dotace a ceny: mnoho turistických oblastí (Adršpach a jiné) bojují s množstvím turistů. Ať už co se týká parkování, kapacity, ničení přírody, atd. Přesto vstupné je směšně nízké tak stejně parkovné. Na druhé straně chce provozovatel dotace. Kdo chce vyjet lanovkou nebo autem ať platí ... 

Je v našem zájmu vést na Pustevny ještě více turistů? Respektive v čím zájmu to je? 

Argumentem starosty Trojanovic Jiřího Novotného (Naše Beskydy) proč žádat o dotace je: „Pokud nechceme nasadit ceny jako v Alpách, potřebujeme nějakou pomoc od státu, aby to bylo pro širokou veřejnost.“ ... a proč by neměly být ceny jako v Alpách? 

Zdroj: zlin.rozhlas.cz

Líbil se Ti článek?
Sdílej ho přátelům