facebook
Sledujte nás na:

Boboffka otevřela na Čeladné

V bývalém lyžařském areálu Na Ploštině v Čeladné na Frýdecko-Místecku se v pátek lidem otevřela nová atrakce: 834 metrů dlouhá bobová dráha Boboffka. Její vybudování stálo zhruba 40 milionů korun.

Boboffka otevřela na Čeladné
  • MameRadiBeskydy.cz
  • 06.12.2019
  • 7623

V bývalém lyžařském areálu Na Ploštině v Čeladné na Frýdecko-Místecku se v pátek lidem otevřela nová atrakce: 834 metrů dlouhá bobová dráha Boboffka. Její vybudování stálo zhruba 40 milionů korun.

Výškové převýšení dráhy je téměř 200 metrů. Vozíky mohou jet rychlostí až 40 kilometrů za hodinu. Vyjíždějí po 20 vteřinách, maximálně tak drahou může projet za hodinu 180 vozíků. Boby jsou dvoumístné a mohou se na nich svézt i děti od věku tří let, ale do osmi let pouze s dospělým.

"Důraz je kladen na bezpečnost návštěvníků. Při dojezdu máme instalovány speciální indukční brzdy, které zaručí, že ve výstupní stanici se boby nesrážejí a provoz je plynulý a bezpečný," řekl jednatel společnosti Berny Consulting Jakub Bernady.

Při budování dráhy museli provozovatelé splnit řadu podmínek. Jednatel řekl, že například získat stavební povolení stálo obrovské úsilí, kdy bylo potřeba hlavně nalézt kompromis s ochránci přírody. Dráha bude v provozu celoročně kromě března a dubna, kdy Správa Chráněné krajinné oblasti Beskydy požadovala její uzavření kvůli ochraně rysů.

Uvedl, že nápad na bobovou dráhu dostal už před více než deseti lety. Nejprve chtěl rozšířit lyžařský areál Na Ploštině, ale ukázalo se, že to hlavně kvůli ochraně přírody nepůjde. Bez zasněžování či osvětlení už lyžařský svah neměl budoucnost, ale pro bobovou dráhu mělo podle Bernadyho toto místo všechny předpoklady. "Boboffka je umístěna na pozemcích v majetku Biskupství ostravsko-opavského, které záměr podpořilo a uzavřelo s námi dlouhodobou nájemní smlouvu," uvedl Bernady.

Dráhu vyrobila německá rodinná firma Wiegand, která už instalovala desítky těchto atrakcí po celém světě. "Naše dráha patří k těm, které jsou více adrenalinové. Jsme na bývalé sjezdovce, která je poměrně prudká, takže máme dva velké karusely, přes které opravdu, když nebudete brzdit, je to adrenalin veliký," řekl provozovatel.

Do areálu chce investovat okolo 100 milionů korun. Chystá se například rozšířit zázemí pro rodiny s dětmi. "Rádi bychom obnovili vodní plochu, která tady byla ještě v 70. letech v dolní části, tak aby sloužila mimo jiné k rekreačním účelům a ke koupání v letních měsících. V příštím roce bychom chtěli stavět další atrakci, jedná se o velký lanový park," řekl Bernady.

Boboffka bude v provozu každý den od 09:00, od listopadu do února do 17:00, od května do července do 20:00 a od srpna do října do 19:00. Jedna jízda stojí 80 korun, ale lze si zaplatit zvýhodněné jízdné na více jízd. Děti do výšky 90 centimetrů mohou jezdit zdarma.

foto: Berny Consulting
zdroj: Události Ostrava

  • Tagy:
Líbil se Ti článek?
Sdílej ho přátelům
0 komentářů
Doporučené komentáře