facebook
Sledujte nás na:

Horská služba zachraňovala ženu zavalenou stromem

Na hřebenech Javorníků došlo k vážnému úrazu běžkařky, když na ní spadl zlomený strom. 

  • MameRadiBeskydy.cz
  • 13.01.2019
  • 1054

„K nehodě jsme ihned vypravili naše záchranáře. Měli jsme informaci, že paní se nedokáže zpod stromu sama vyprostit a je zřejmě vážně zraněna. Na místě jsme ale viděli, že ženu už vyprostili její příbuzní a další kolemjedoucí běžkaři,“ uvedl k zásahu Radim Pavlica, náčelník HS Beskydy

Záchranáři ženu vyšetřili a přítomný lékař zjistil, že běžkařka utrpěla poranění hrudníku. „Vše jsme konzultovali s pracovníky ZZS, a protože vzhledem k počasí nemohl přiletět vrtulník, rozhodli jsme se pro pozemní transport. Paní jsme tedy ošetřili, zafixovali jí do vakuové matrace a šetrně převezli naší terénní technikou k sanitce, která dorazila do nedalekého skiareálu Kohutka,“ popsal záchranu těžce zraněné ženy Radim Pavlica.

Horská služba opět varuje před hřebenovými túrami a výlety do zalesněných horských oblastí. „Stromy jsou obtěžkány mokrým sněhem, a při nárazovém větru se lámou. Hrozí proto stálé nebezpečí úrazu od padajících větví i slabších kmenů. Včera jsme se tak museli doslova prořezávat ke zraněnému skialpinistovi,“ důrazně upozornil běžkaře, skialpinisty i turisty v pohoří náčelník Pavlica a dodal, že v žádném případě by se pak na horské cesty neměl vydávat nikdo osamocený.

Zdroj: horskasluzba.cz

  • Tagy:
Líbil se Ti článek?
Sdílej ho přátelům