Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
V pořádku
Další informace
Právě probíhá rekonstrukce. Spuštění 1.9.2017

Mag

V Beskydech první sněhový poprašek, čeká se až 30 cm

Lysá hora, ale i další vrcholy Beskyd byly dnes ve středu 5. 10. 2016 v brzkých ranních hodinách pokryty popráškem sněhu.

Mohyla se mění. Změní se na kaskády

Skautská mohyla Ivančena oslavila 23. dubna 2016 70 let. Zároveň se jednalo o poslední možnost vidět památník popraveným protinacistickým odbojářům v jeho organické podobě, v květnu začala rekonstrukce

Mag

Obnova Libušína. Řemeslníci se snaží zachránit alespoň desetinu původní stavby

Desítky řemeslníků a restaurátorů pracují v rámci opravy vyhořelého Libušína v beskydských Pustevnách. Před měsícem zpřístupnilo chatu řemeslníkům Valašské muzeum. Oprava bude stát více než osmdesát milónů korun. 

Libušín bude!

Přesně před dvěmi lety v noci na 3. března zachvátil rozsáhlý požár chatu Libušín na Pustevnách v Beskydech. Letos by se mělo začít s rekonstrukcí. 

Mag

Nová liška Bystrouška si zkusila, jak se sedí na balvanu

Kybersochař Adam Krhánek, který vyrábí pro biskupství ostravsko-opavské kopii ukradené lišky Bystroušky, má již hotový sádrový model. Na začátku března nechá sochu odlít do bronzu. Poprvé vyzkoušel, jak se bude nové lišce sedět na bludném balvanu v hukvaldské oboře, ze kterého ji zloději loni ukradli.

Mag

Paraglidista čtyři hodiny visel na stromě, záchranáře zbrzdily polomy

V koruně stromu na vrcholku Prašivý v Beskydech v sobotu uvázl paraglidista. Horští záchranáři se k němu dostávali složitě po hřebenech nepřístupným terénem s motorovou pilou v ruce. Nešťastníka se podařilo sundat na zem asi po čtyřech hodinách.

S miminkem v náručí zachraňuje beskydskou tradici vlněných přikrývek

Zuzana Bílková se před šesti lety rozhodla, že ve svých rodných Palkovicích zachrání tradiční výrobu lůžkovin z ovčí vlny. Čerstvá absolventka vysoké školy neměla s podnikáním v tomto oboru žádné zkušenosti. Přesto firmu vytáhla z červených čísel a dnes se její obrat pohybuje v řádech milionů korun

Lysá hora očima pamětníka

Přinášíme pár historických fotek z Lysé hory, jak jsme ji znali v šedesátých a sedmdesátých letech v době aktivní činnosti TJ VP F-M, fungování chaty TJ a celého oddílu TJ VP.

Mag

LH24: Mistrem je Petr Žákovský

Mistrem ČR v eXtrémním závodu „Adidas 24 hodin nad Lysé hoře“ se stal Petr Žákovský z Frýdlantu nad Ostravicí s 13 okruhy, které uzavřel v neděli ráno v 10:18 hodin. Závodníci za 24 hodin absolvovali dohromady 4 997 výstupů na Lysou horu (4 907 loni) a nastoupali 3 797 720 výškových metrů.

Mag...